DeutschDeutsch EnglishEnglish
Kalendář akcí a novinek
Dnes je: 19.01.2019


PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


<< | 2018 | červenec | >>

Všechny akce a novinkyVšechny akce a novinky
Připravované i minulé akce
Ocenění Hotelu Koliba
Speciální nabídka pro sběratele
Tisk napište nám mapa webu home Facebook

Napsali o nás

Uvařte si vlastní pivo.

21.06.2018

Velice nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o recenzi.

Češi jsou národem letců a pivařů. Od chvíle, kdy jsme do nabídky přidali zážitek v Pivovaru Koliba – Vaření vlastního piva, se nám objevil jeden z nejpopulárnějších gurmánských zážitků všech dob. Zákazníci ho zbožňují a v jejich referencích je vidět, že jsou se samotným zážitkem i péči nesmírně spokojeni. Pokud se k tomu přidá ještě skvělé jídlo v místní restauraci, dovedu si představit, že jeho místo v TOP zážitcích nebude ještě dlouho ohroženo.

https://www.zazitky.cz/…vlastni-pivo?…


LITOMĚŘICE: Na Kolibě se vyhlašovala nejlepší piva roku 2012 (TV Litoměřicka)

1.11.2012

Nejstarší novodobou soutěž o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku s tradicí již od roku 1990 u nás pořádá Sdružení přátel piva (SPP). To nejlepší na českém pivním trhu se tentokrát sešlo v Litoměřickém pivovárku KOLIBA

TV Litoměřicka


Vinařské Litoměřice byly zahájeny hodnocením vín na Kolibě

28.03.2012

Litoměřice – Tradičně dva týdny před výstavou Vinařské Litoměřice proběhlo v pondělí a v úterý v prostorách Hotelu Koliba hodnocení vín přihlášených do soutěže.

Litoměřický deník


Degustace našeho pivního speciálního KOUSKA „Stout 13“

17. 2. 2012

strana 56

Časopis Beverage&gastronomy 1–2/12 VIP


Pivovárek Koliba

15. 9. 2011

Není tomu tak dávno, kdy tady byl představen nový litoměřický pivovar. A dnes se podobná situace po necelém třičtvrtě roce opakuje. Slavnostní otevření pivovárku je sice až v pátek, ale Vy jej díky CBM můžete navštívit už dnes. (dále viz. odkaz)

Pivní.info


Litoměřice opět na scéně

13. 9. 2011

Není to tak dlouho, co se v Litoměřicích otvíral první minipivovar. A v pátek bude toto malé město prvním u nás, které bude mít malé pivovary dva.

Nerad bych se pletl, ale nenapadá mě žádné jiné město u nás, které velikostí Litoměřic (nějakých dvacet tisíc obyvatel) by mělo hned dvě nově vzniklá zařízení produkující pivo. Samozřejmě Praha a Brno mají minipivovarů několik, ale to je jiná liga. Můžete namítnout, že podobně velký Žatec má také dvě místa, a z toho ten starší patří mezi „regulérní průmyslové pivovary“, ale mě jde o nově založené pivovárky a pivovary. Tady mě žádné jiné místo u nás nenapadá.

A protože nová situace, kdy v malém městě mají působit dvě zařízení, která nejspíš budou cílit na stejnou sortu pivařů, mi přijde zajímavá, nelenil jsem a požádal Ing. Miroslava Kučeru o emailový rozhovor.(dále viz. odkaz)

Pivní deník


V Litoměřicích rozjíždí výrobu další pivovar

12.9.2011

O víkendu byla spuštěna výroba v druhém mikropivovaru, který bude nabízet svou produkci hostům restaurace Koliba. Zatímco první letos otevřený malý pivovar Labuť míří svou produkci spíš na konzervativní spotřebitele a nabízí hlavně kvasnicová piva a ležáky plzeňského typu, Koliba míří na milovníky speciálů. Těch chce začít nabízet hned několik, řekl dodavatel technologie Josef Krýsl.

Výroba piva měla pětadvacetiti­sícovém městě tradici několika staletí; pivovar vznikl už v roce 1720 a své brány naposledy zavřel v roce 2002. Roční kapacita jeho nástupců se pohybuje jen okolo 1000 hektolitrů. Pro srovnání – jen členské pivovary Českého svazu pivovarů a sladoven vyrobily v loňském roce 15,7 milionu hektolitrů. Kdyby se tedy obě litoměřické značky prodávaly naplno, budou mít jen asi 0,006 procenta českého produkce. Zároveň to ale bude jedna třicetina množství, které vyráběl na konci své éry původní pivovar.

Na nezájem spotřebitelů si ale nemohou stěžovat. „O speciály a malé pivovary je v současnosti velký zájem, navíc tenhle bude dodávat přímo do restaurace Koliba, která má i hotel a je dle mého etablovaná. V případě dobrých prodejů chce majitel výrobu rozšířit,“ řekl ČTK Krýsl.

Ve sklepě hotelu je nově šest spilek a sklep pro ležáky, zatímco varna je přímo v restauraci. Koliba by měla nabízet podle Krýsla klasickou řadu ležáků doplněnou pšeničnými, svrchně kvašenými i ochucenými pivy. „V nabídce by měla být například příchuť borůvek, hořkého pomeranče nebo višně,“ dodal Krýsl.

Litoměřický deník


Svatomartinské hody 2009

youtube

Nové víno a dobré jídlo se v sobotu podávalo na Kolibě v Litoměřicích. Pro milovníky vína byl připraven bohatý stylový program, nechybělo Svatomartinské menu s pečenou husou a Svatomartinským vínem z Velkých Žernosek a Roudnice nad Labem.

Úvodního slova se ujal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který na sobotní večer přijal roli purkmistra města Litoměřic. „Přátelé jezte, pijte a veselte se. Naše poděkování patří majitelům Koliby v Litoměřicích, kteří nejen že vrátili tuto tradici, ale vrátili do Litoměřic i Svatomartinské víno,“ zahájil hody Ladislav Chlupáč.

O tradici výroby Svatomartinského vína krátce povyprávěl majitel vinařství ve Velkých Žernosekách František Kupsa. „Je to mladé víno z letošní sklizně. Tradice se obnovila na Moravě v polovině 90.let. U nás jsme jej poprvé zkusili před čtyřmi lety z typického Mülleru Thurgau, který do Čech patří.“

Kde jinde, než v královském městě Litoměřice, které je centrem největší vinařské podoblasti v Čechách, by se mělo toto víno oslavovat. První zmínka o vinařství na Litoměřicku je již v zakládací listině kapituly Litoměřické z roku 1057.

„Když nám můj přítel král a císař Karel IV. věnoval jižní svahy Radobýlu, kde byly založeny vinice, došlo v Litoměřicích k velkému rozvoji vinařství. O této době dobře svědčí citát, který zaznamenal Pavel Stránský a je zapsán v knize Dějiny Litoměřic. Zní: Ten může být považován za šťastného, komu se v Žatci nevysmáli, v Lounech nenatloukli a v Litoměřicích neopili,“ zavzpomínal dále purkmistr.

K poslechu a tanci celý večer hrála Vinšovanka. Akce se uskutečnila za finanční podpory České strany sociálně demokratické v Litoměřicích. „Chtěli bychom ČSSD moc poděkovat. Akce se podařila a určitě v ní budeme pokračovat i příští rok,“ slibuje udržení tradice Jana Waldhauserová z Motorestu Koliba.


© Hotel Koliba
Českolipská 2100, 412 01 Litoměřice
tel.: (+420) 416732861, fax.: (+420) 416732911
email: koliba@post.cz
Design by Bon Art Media
Tyto stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1280×1024px nebo vyšší
TOPlist